Piesaki auto remontam 27001177
Auto evakuācija 24/7 visā Latvijā 27001199
Piesaki auto remontam 27001177
Auto evakuācija 24/7 visā Latvijā 27001199

Prese par mums

Represijas pret negodīgiem autoservisiem, kas darbojas pagrīdē un nemaksā nodokļus, neko nav līdzējušas, un ”melnie darboņi” pagrīdē turpina rosīties ar pilnu jaudu, atzīst autoservisu nozares pārstāvji.


Tikmēr Valsts ieņēmumu dienests (VID) norāda, ka kopš pārbaužu sākšanas ir apturēta vairāk nekā 750 uzņēmumu saimnieciskā darbība, sodīti vairāk nekā pieci simti negodīgu uzņēmumu, un kopā soda naudās samaksāti gandrīz 80 tūkstoši eiro.

VID mērķis autoservisos ieviest kārtību un apkarot ēnu ekonomiku nozarē drīzāk vērtējams kā ”vidēji lielo uzņēmumu giljotinēšana”, kamēr pagrīdē viss norit bez izmaiņām – tā norāda daļa šīs nozares uzņēmēju.

Aivars Mālnieks, autoservisa Draivs vadītājs:
Es uzskatu, ka līdz galam to ēnu ekonomiku viņi šādā veidā neapkaros, tikai tāda iemesla dēļ, ka viņi principā krata vidējo uzņēmēju, neaiztiek ne lielos autocentrus, ne arī mazo, melno darboni, kurš darbojas garāžā, VID darbiniekiem par to neko nezinot.

Ingus Rūtiņš, Auto Asociācijas viceprezidents:
Tā zona, kas vēl ir pelēkā zona, kurā būtu jāattīstās nodokļu ieņēmumiem, joprojām ir milzīga. Tātad mēs runājam, ka šobrīd te varētu būt 10% ieguvums, tātad vēl atlikušie 90% ir tie uzņēmumi, pie kuriem ir jāstrādā, bet jāstrādā ne tikai ieņēmumu dienestam, bet arī valsts politikas veidotājiem.


Auto asociācijā pārliecināti, ka lielākā vai mazākā ēnā darbojas pat 95% nozares uzņēmumu, taču VID esot iekustinājis ledu, jo tagad par 50 eiro palielinājusies bruto alga uzņēmumos, kuros jau veikts VID audits.
Tikmēr ”ēnā” palikuši aptuveni 35-50 miljonu eiro negūtie nodokļu ieņēmumi.

Saite uz rakstu

Foto: kadrs no video

Kur mēs atrodamies?

Rīga, Lokomotīves ielā 46A
(Ķengaragā)

Tālr. 27001177
E-pasts info@draivs.lv
Darba laiks:
P.–Pk.9:00-19:00
S.9:00-18:00
Sv.brīvdienas
Pēc vienošanās iespējami
arī citi darba laiki