Piesaki auto remontam 27-00-11-77
Auto evakuācija visā Latvijā 27-00-11-99
Piesaki auto remontam 27-00-11-77
Auto evakuācija visā Latvijā 27-00-11-99

Nenoliegsi, ka pēc garās ziemas slideno ceļu vai melnā ledus dēļ Tavs auto jūtas mazliet piekusis – kaut kas vēl nav tā, kā vajadzētu, lai ietrauktos jaunajā pavasara un vasaras sezonā.

Nu, lūk, tāpat kā cilvēka organismam vajag fikso labošanos – attīrīšanos, fitnesu, pacilāt svarus vai pastaigāt uz masāžām –, tā arī Tavam auto ir vajadzīga maza atkopšanās. Viena no būtiskajām, kas ietekmē arī cilvēka drošību automašīnā, ir riteņu savirzes regulēšana.

Kas ir savirzes regulēšana?

Īsi – profesionāli veikta savirzes regulēšana nodrošinās vismazāko riepu nodilumu. Regulēšanu veic, izmērot un novietojot auto riteņus tā, kā tiem patiesībā vajadzētu būt, jo auto lietošanas laikā tie ļoti ātri iziet no vajadzīgā stāvokļa un apdraud Tavu drošību. Pareizi veikta savirze arī būtiski pagarinās riepu lietošanas ilgumu, auto būs stabilāks un degvielas patēriņš samazināsies.

Auto riteņu savērsums jeb savirze ir viens no nozīmīgākajiem auto ekspluatācijas aspektiem, jo pareizs to savērsums izmaksā lētāk, nekā braukšana ar „šķībiem” ratiem. Kāpēc?

Auto stabilitāte un drošība! Noregulēts un pareizs riteņu savērsuma leņķis nodrošina stabilitāti uz ceļa, atvieglo vadāmību un manevrēšanas spēju. Tādējādi arī riskantās situācijās – pilsētā vai uz grants ceļa – auto ir spējīgs reaģēt efektīvi un neapdraudot ne tikai automašīnā, bet arī uz ielas esošo cilvēku drošību.

Auto veselība! Riteņu savirze būtiski pagarina riepu kalpošanas laiku, jo slodze uz auto ritošajām daļām samazinās.

Auto ekonomija! Tiklīdz viens ķēdes posms ieplīst, tā sāk irt arī pārējie, respektīvi, ja mēs laikus parūpējamies par to, lai auto būtu kārtībā, mēs ietaupām uz daudzu citu problēmu iespējamu parādīšanos. Piemēram, ja automašīnas priekšējie riteņi ir savērsti uz iekšu, tas var novest pie riepu malu „nograušanas”, pārmērīga protektora nodiluma un arī izraisīt neprognozējamu stūres reakciju.

Kad veikt savirzi?

Latvijas autoceļu dēļ bieži vien mēs pat nemanām, ka auto ir ticis traumēts – par iemeslu tam ir dažādu veidu autoceļu bedres. Bedres ir viens no galvenajiem iemesliem, bet ir vēl daži iemesli, kāpēc tieši tagad būtu ieteicams pārbaudīt riteņu savērsumu.

  •  Ja auto veidojas nevienmērīgs riepu nodilums vai veidojas pārāk izteikts īsā riepu lietošanas laikā.
  •  Ja, braucot taisni pa līdzenu virsmu un atlaižot stūri, auto svārstās un „aiziet” uz sāniem.
  •  Ja nesen ir veikts auto ritošās daļas remonts – mājas apstākļos esat nomainījis riepas, un pēc tam ir radušies sarežģījumi.
  •  No profesionālu automeistaru viedokļa divas reizes gadā vai ik pēc 10 000 km nobraukuma ir vēlama savirzes regulēšana profilakses nolūkos.

Auto ritošās daļas savirzes regulēšanas pakalpojums autoservisos neaizņem daudz laika – tikai aptuveni līdz 60 minūtēm. Līdz ar to, piesakoties, rezervējot laiku sev, varat to izdarīt agri no rīta, pusdienas pārtraukumā vai vakarpusē, dodoties mājās no darba. Vienkārši, toties droši un stabili uz Latvijas ceļiem!

Piesakies savirzei DRAIVĀ pa tālruni 27001177!

Kur mēs atrodamies?

Rīga, Pārmiju iela 23
(iebraukšana no Pelnu ielas)

Tālr. 27-00-11-77
E-pasts info@draivs.lv
Darba laiks:
P.–Pk.8:00-18:00
S.–Sv.pēc iepriekšēja pieraksta
Pēc vienošanās iespējami
arī citi darba laiki