Piesaki auto remontam 27-00-11-77
Auto evakuācija visā Latvijā 27-00-11-99
Piesaki auto remontam 27-00-11-77
Auto evakuācija visā Latvijā 27-00-11-99

Bremžu sistēmas remonts

Kad un kāpēc ir jāveic bremžu sistēmas remonts?

Braukšana ar automobili, iespējams, ir jūsu ikdienas visbīstamākā nodarbe. Varat braukt, cik piesardzīgi vien spējat, taču no ārkārtas situācijām nav pasargāts neviens.
Lielākajā daļā avārijas situāciju no saskaņotā paziņojuma veidlapas izmantošanas var izvairīties, ja ir laba reakcija, riepas un, pats galvenais, – labas bremzes. Tā var izrādīties jūsu dzīvības ķīla, tāpēc nevajadzētu ignorēt panelī mirgojošās lampiņas, kas brīdina, – ar bremzēm kaut kas nav kārtībā, jāveic bremžu kluču remonts, bremžu disku maiņa un jānomaina bremžu šķidrums. Iespējams, ir nepieciešams arī sarežģītāks bremžu remonts ‒ bremžu šķidruma cauruļu nomaiņa, bremžu sistēmas atgaisošana vai pat pretizslīdes sistēmas (ABS) remonts. Arī ikgadējo tehnisko apskati nebūs iespējams veikt, ja nav pienācīgi veikts bremžu remonts vai bremžu sistēmas apkope. Automobiļiem ar automātisko pārnesumkārbu tipiska problēma tehniskajā apskatē mēdz būt stāvbremze jeb rokas bremze. Ja to nelieto, stāvbremzes mehānisms ierūsē un tehniskā apskate var beigties ar piezīmi un „slimības lapu”. Tas nozīmē, ka mēneša laikā tehniskā apskate būs jāveic atkārtoti, jātērē laiks un nauda. Tāpēc ir ieteicams pirms tehniskās apskates vērsties pie autoservisa speciālistiem, lai pārbaudītu kopējo bremžu stāvokli, ja arī sākotnēji šķiet, ka ar bremzēm viss ir kārtībā.


Autoservisa Draivs speciālisti veiks profesionālu bremžu remontu, ņemot vērā klienta vajadzības un budžetu. Nodiluši bremžu kluči ir jāmaina obligāti, taču ne vienmēr būs nepieciešama bremžu disku maiņa. Tāpat bremžu suportu maiņas vietā labs risinājums ir bremžu suportu restaurācija. Prasīgāki autovadītāji, kam patīk sportisks braukšanas stils, iespējams, izvēlēsies uzstādīt savam automobilim vēl jaudīgākas bremzes ar lielākiem ventilējamiem bremžu diskiem.


Droši zvaniet un piesakieties servisam jau tagad ‒ autoservisa Draivs speciālisti veiks jūsu automobiļa tehnisko novērtējumu un ieteiks, kad un kāds bremžu remonts vai apkope ir jāveic. Bremžu disku maiņa, bremžu kluču maiņa, suportu remonts vai bremžu suportu restaurācija – mūsu speciālisti ieteiks vislabāko risinājumu neatkarīgi no automobiļa izlaiduma gada.Kā braukt droši un saudzēt bremzes?

- Ieturiet distanci. Lēnie braucēji uz šosejām var būt kaitinoši, bet to lamāšana, strauja pietuvošanās un tikpat strauja bremzēšana arī nav izeja. Jāsteidzas ir visiem, taču pārlieku liela steiga uz nākamo tikšanos var nozīmēt, ka jūs neieradīsieties vispār.


- Ārkārtas bremzēšanas laikā ir iespējams arī stūrēt, jo vairumam automobiļu ir bremžu pretbloķēšanas sistēma ABS. Nospiediet bremžu pedāli līdz galam un ņemiet vērā, ka joprojām varat stūrēt automobili. Ja bremzes nedarbojas, saglabājiet mieru. Vairākkārt spiediet bremžu pedāli, pakāpeniski novelciet stāvbremzi un samaziniet ātrumu.


- Uz slidena vai slapja ceļa ar bremzēm ir jārīkojas uzmanīgi. Ja automobilim izslīd aizmugurējie riteņi, pagrieziet stūri izslīdēšanas virzienā, lai to pārtrauktu. Ja automobilim izslīd priekšējie riteņi, nedrīkst griezt stūri vēl vairāk uz līkuma pusi, tā nedaudz jāpagriež atpakaļ, lai atjaunotu riteņu saķeri.