Piesaki auto remontam 27-00-11-77
Auto evakuācija visā Latvijā 27-00-11-99
Piesaki auto remontam 27-00-11-77
Auto evakuācija visā Latvijā 27-00-11-99

Eļļas un filtru maiņa

Kad un kāpēc ir jāmaina automobiļa eļļa un filtri?

Bieži esam dzirdējuši teicienu “iet kā smērēts”. Tas ir attiecināms uz jebkuras sarežģītības mehānisko risinājumu, jo eļļas uzdevums ir nepieļaut berzi starp detaļām, vienlaikus nodrošinot, ka tās pārāk ātri nenolietojas. Tāpēc pareizi izvēlēta eļļa un vismaz reizi gadā veikta auto eļļas un filtru maiņa palīdz uzturēt automašīnas motoru labā darba kārtībā. Motoreļļas uzdevums arī ir novadīt siltumu no dzinēja karstākajiem punktiem uz vēsākajiem, tādējādi nepieļaujot motora pārkaršanu. Tāpēc ir svarīgi, ka eļļas un filtru maiņa tiek veikta regulāri un eļļa ir atbilstoši svaiga. Kāpēc jāveic gan eļļas, gan filtru maiņa? Jāņem vērā, ka kopā ar eļļu filtros nokļūst metāliskas daļiņas un dažādi ķīmiskie elementi, tāpēc tie ar laiku aizsērē un nepilda savu funkciju. Tāpēc, veicot eļļas maiņu, ir ļoti svarīgi mainīt arī eļļas filtrus, pretējā gadījumā eļļas maiņa var izrādīties veltīga.

Eksistē trīs veidu motoreļļas: minerālās eļļas, pussintētiskās eļļas un sintētiskās eļļas. Ieteicams izmantot tieši tādu eļļu, kādu ir paredzējis automašīnas ražotājs. Arī eļļas maiņa jāveic ražotāja noteiktajos intervālos, taču parasti eļļas maiņa jāveic ik pēc 10 000 km vai vismaz reizi gadā.


Varat būt droši, ka autoservisā Draivs jūsu automašīnai tiks veikta kvalitatīva eļļas un filtru maiņa atbilstoši ražotāja rekomendācijām.