Piesaki auto remontam 27-00-11-77
Auto evakuācija visā Latvijā 27-00-11-99
Piesaki auto remontam 27-00-11-77
Auto evakuācija visā Latvijā 27-00-11-99

Savirzes un sagāzuma regulēšana

Savirzes regulēšana – drošai braukšanai

Kas ir savirzes regulēšana? Savirze ir riteņu novietojums paralēli zemei, tātad horizontāli, bet sagāzums – riteņu vertikālais novietojums. Kāpēc šim faktoram jāpievērš uzmanība? Tāpēc, ka gadījumā, ja savirzes regulēšana ir veikta nepareizi, auto tērēs vairāk degvielas, riepas nodils nesimetriski, turklāt cietīs arī automašīnas vadāmība, kas kritiskās situācijās uz ceļa var beigties ar traģiskām sekām.

Savirzes regulēšana jāveic reizē ar riepu maiņu pirms vasaras vai ziemas sezonas. Par riepām nevienam parasti jautājumu nav – autovadītāji ir sapratuši, ka gadalaikam un ceļa apstākļiem, kā arī braukšanas stilam piemērotas riepas var glābt no nepatikšanām, taču par automobiļa savirzes regulēšanu nereti atceras, kad riepām jau ir parādījies nevienmērīgs nodilums. Jāņem vērā, ka savirzes regulēšana ir nepieciešama ne tikai, lai automašīnai būtu pareiza riteņu ģeometrija – pareiza savirzes regulēšana nodrošinās arī precīzāku bremzēšanu.


Autoservisā Draivs savirzes regulēšana notiek visaugstākajā līmenī, izmantojot šim mērķim paredzētu, modernu 3D stendu, kas ļauj precīzi noregulēt riteņu ģeometriju.